To koniec. Znany sponsor rezygnuje. Polski klub w tarapatach

To koniec. Znany sponsor rezygnuje. Polski klub w tarapatach
Krzysztof Porebski / pressfocus
Nie najlepsza sytuacja finansowa Grupy Azoty odbija się na kolejnych klubach. Tym razem polska spółka podjęła decyzją o zakończeniu współpracy z Wisłą Puławy, która występuje w II lidze.
Grupa Azoty znalazła się w poważnym kryzysie. Bardzo zła sytuacja finansowa spółki sprawiła, że jej działacze są zmuszeni zakończyć kilka współprac, na czym ucierpi szereg polskich klubów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Kilka dni temu w mediach pojawiły się informacje, że Grupa Azoty przestanie finansować m.in. ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Chemik Police i Unię Tarnów. W poniedziałek do tego grona dołączyły Azoty-Puławy.
Wygląda na to, że identyczny los spotka również Wisłę Puławy. Na oficjalnej stronie firmy pojawiło się oświadczenie, które potwierdza, że Grupa Azoty nie będzie dłużej sponsorować klubu piłkarskiego.
- Sytuacja finansowa Grupy Azoty PUŁAWY powoduje, że priorytetem nowych władz Spółki jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania firmy oraz opracowanie i wdrożenie planu naprawczego. Z tego powodu, podobnie jak w innych spółkach Grupy Azoty, podjęte zostały trudne decyzje o rezygnacji z działań sponsoringowych - przekazały władze.
- Spółka wypowiedziała umowy z Klubem Sportowym Piłki Ręcznej "Azoty-Puławy", Klubem Sportowym "Wisła" Puławy, Klubem Orlen Oil Motor Lublin oraz Klubem Piłki Ręcznej Padwa Zamość. W przypadku "Wisły" Puławy i Motoru Lublin ze skutkiem na 30 czerwca 2024 roku - dodano.
Wisła Puławy występuje obecnie w II lidze, lecz wciąż nie jest pewna utrzymania na tym poziomie rozgrywkowym. Na cztery mecze przed końcem sezonu drużyna Mikołaja Raczyńskiego zajmuje 13. miejsce.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 01 May · 19:34
Źródło: Grupa Azoty

Przeczytaj również