"To lepsza opcja dla Zielińskiego". Ekspert z transferową radą dla reprezentanta Polski

"To lepsza opcja dla Zielińskiego". Ekspert z transferową radą dla reprezentanta Polski
Andrea Staccioli/Pressfocus
Piotr Zieliński znalazł się na celowniku najlepszych włoskich klubów. Niewykluczone, że reprezentant Polski latem zmieni otoczenie. W rozmowie z "Super Expressem" radę dla niego miał Piotr Czachowski.
Pomocnik Napoli wciąż nie przedłużył kontraktu z "Azzurrimi". Według mediów sytuację starają się wykorzystać Juventus oraz Inter Mediolan. Piotr Czachowski uważa, że transfer Zielińskiego jest realny.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Trzeba się cieszyć z tego, że w ogóle pojawiają się takie spekulacje. Inter i Juventus to czołowe kluby Serie A, a ich zainteresowanie Piotrem to ukłon w jego stronę i potwierdzenie, że to bardzo dobry zawodnik, łączący świetną grę z asystami i strzelaniem bramek - podkreślił Czachowski.
- Ewentualne oferty z Mediolanu czy Turynu lokują się półkę wyżej niż na przykład zainteresowanie Lazio, o którym mówiono i pisano jakiś czas temu - powiedział.
Ekspert "Eleven Sports" w rozmowie z "Super Expressem" ocenił, który zespół byłby lepszym wyborem dla Zielińskiego. Nie ma wątpliwości, że Zieliński bardziej pasowałby do finalisty poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.
- W Turynie z pewnością znalazłby wspólny język z dyrektorem sportowym Cristriano Giuntolim; znają się przecież bardzo dobrze z Neapolu. Za to naprawdę trudno mi odpowiedzieć na pytanie, jak Piotrek miałby się odnaleźć przy Massimiliano Allegrim. Owszem, Juventus mecze wygrywa, potrafi zdominować rywala, ale to nie jest sposób gry, w którym Piotr swój talent mógłby w pełni wykorzystać - ocenił.
- Inter to lepsza opcja dla Zielińskiego. Pod rządami prezydenta Stevena Zhanga zespół jest budowany krok po kroku, już w poprzednim sezonie był o włos od osiągnięcia wielkiego celu. Ale właśnie - rozważając ewentualny transfer - trzeba brać pod uwagę siłę kadry mediolańczyków: nie tylko podstawowej jedenastki, ale i szerokiej i mocnej ławki rezerwowych. I wyobrazić sobie, jak Piotrka wpasować w ten zespół - zakończył.

Przeczytaj również