"To liczy się bardziej niż gol. Dużo o tym rozmawialiśmy". Xavi widzi dużą zmianę w grze Lewandowskiego

"To liczy się bardziej niż gol. Dużo o tym rozmawialiśmy". Xavi widzi dużą zmianę w grze Lewandowskiego
David Catry/Isosport/Content Curation/SIPA USA/PressFocus
Robert Lewandowski w ostatnim czasie odzyskał skuteczność w barwach FC Barcelony. W rozmowie z Onda Cero polskiego napastnika chwalił Xavi, widząc ważną zmianę w jego grze.
2023 rok był bardzo nieudany dla kapitana naszej kadry. "Lewy" był często krytykowany przez hiszpańskie media, które wypominały mu coraz mniejszy wpływ na grę "Barcy".
Dalsza część tekstu pod wideo
Ostatnio Polak zdaje się jednak wracać do właściwej dyspozycji. W czterech minionych spotkaniach FC Barcelony Lewandowski pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców.
Bramkarza rywali pokonał też w środowym starciu z Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec "Blaugrany", Xavi, w rozmowie z Onda Cero przyznał, że widzi zmianę w grze Polaka.
Robert Lewandowski w meczu Napoli - FC Barcelona
Insideofoto / pressfocus
- Dla mnie bardziej niż gol liczy się to, jak teraz gra dla drużyny. Postawił krok naprzód w prostszej grze, grze pozycyjnej, wygrywaniu pojedynków, łączeniu się z drużyną, w grze pod presją - chwalił Xavi.
- Robert Lewandowski dobrze uczestniczy w grze i dlatego gole same do niego przychodzą. Dużo o tym rozmawialiśmy, jest naturalnym liderem - podkreślił.
- Zawsze chce się poprawiać i myślę, że bardzo pomaga zespołowi na tym etapie - zakończył szkoleniowiec FC Barcelony, chwaląc polskiego napastnika.
Xavi
Mateusz Porzucek/Pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik22 Feb · 09:59
Źródło: Onda Cero

Przeczytaj również