"To najlepszy Lewandowski od wielu miesięcy. Top klasa". Ćwiąkała ocenił kapitana kadry. Widzi ważną różnicę

"To najlepszy Lewandowski od wielu miesięcy. Top klasa". Ćwiąkała ocenił kapitana kadry. Widzi ważną różnicę
Sergio Ruiz / pressfocus
Robert Lewandowski w trzech kolejnych spotkaniach w La Liga wpisał się na listę strzelców. Ważną zmianę w grze reprezentanta Polski w FC Barcelonie widzi Tomasz Ćwiąkała.
Pierwsza część sezonu 2023/2024 była bardzo nieudana dla napastnika "Blaugrany". Sam Lewandowski nie ukrywał, że był daleki od optymalnej dyspozycji.
Dalsza część tekstu pod wideo
W ostatnim czasie snajper odzyskał jednak skuteczność w La Liga. W trzech kolejnych spotkaniach ligowych FC Barcelony wpisywał się na listę strzelców.
Najpierw trafiał do siatki w meczach z Deportivo Alaves oraz Granadą, a w minioną sobotę popisał się dubletem w starciu z Celtą Vigo. Przy pierwszym golu znakomicie przyjął sobie piłkę i huknął nie do obrony.
Robert Lewandowski po golu na 0:1 w meczu Celta Vigo - FC Barcelona
Screen z X
Ważną zmianę w grze napastnika widzi Tomasz Ćwiąkała. Dziennikarz CANAL+ Sport podkreśla, że jeszcze niedawno Lewandowski mógłby mieć dużo większe problemy z finalizacją takiej akcji.
- Od paru meczów to najlepszy Lewandowski od wielu miesięcy. Bez cudowania, bez irytujących problemów technicznych, nie odbija się od rywali. Przede wszystkim zachowania klasowej "dziewiątki" przy przyjęciu, strzale i wreszcie seria z golem - ocenił Ćwiąkała.
- Ktoś chce deprecjonować rywali, to niech deprecjonuje, ale od czegoś trzeba zacząć odbudowę. "Lewy" z Alaves, Granadą i Celtą - top klasa przy finiszu akcji - podkreślił.
Robert Lewandowski przed meczem Barcelona - Granada
Sara Aribo / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik18 Feb · 13:24
Źródło: Tomasz Ćwiąkała

Przeczytaj również