To oni mogą zastąpić Antonio Conte w Tottenhamie. Szkoleniowcy z różnych światów na liście klubu

To oni mogą zastąpić Antonio Conte w Tottenhamie. Szkoleniowcy z różnych światów na liście klubu
Nikku/Pressfocus
Tottenham rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca, który zastąpi Antonio Conte. Alasdair Gold przekazał, że jednym z nazwisk na liście Fabio Paraticiego jest Luis Enrique.
W minioną niedzielę doszło do zapowiadanego rozstania z Antonio Conte. Władze Tottenhamu rozwiązały z Włochem umowę za porozumieniem stron, o czym pisaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tym samym rozpoczęto poszukiwania odpowiedniego następcy doświadczonego szkoleniowca. Proces może potrwać aż do końca bieżącego sezonu, ponieważ obecnie drużyną będzie kierował Cristian Stellini z Ryanem Masonem w roli asystenta.
Alasdair Gold ujawnił, że obecnie na liście Spurs znajdują się dwa konkretne nazwiska. Wcześniej figurował na niej jeszcze Thomas Tuchel, lecz ten dołączył do Bayernu Monachium, a jego kandydaturę odrzucał Fabio Paratici.
Ceniony dziennikarz podaje, że obecny dyrektor sportowy myśli o zatrudnieniu Luisa Enrique lub Sergio Conceicao. Pierwszy z nich nadal jest bezrobotny, zaś drugi z powodzeniem prowadzi FC Porto.
To trenerzy z zupełnie odmiennych światów, jeśli idzie o podejście do futbolu. Hiszpan proponuje ofensywny styl, oparty na posiadaniu piłki. Portugalczyk dał się poznać jako mistrz bezwzględnej i ostrej gry z dużym naciskiem na defensywę.
Obecnie Tottenham zajmuje 4. miejsce w lidze i ma dwa punkty przewagi nad piątym Newcastle United. Po przerwie reprezentacyjnej londyńczycy zagrają z Evertonem.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk27 Mar 2023 · 08:33
Źródło: Alasdair Gold

Przeczytaj również