"To piekielnie dobry bramkarz". Kolega z Nicei zachwycony Marcinem Bułką, wielkie słowa o Polaku

"To piekielnie dobry bramkarz". Kolega z Nicei zachwycony Marcinem Bułką, wielkie słowa o Polaku
Icon Sport/Pressfocus
Marcin Bułka w tym sezonie znakomicie spisuje się w barwach francuskiej Nicei. W rozmowie z oficjalną stroną Ligue 1 komplementów Polakowi nie szczędził jego klubowy kolega, Melvin Bard.
W dwunastu meczach Ligue 1 w tym sezonie Bułka aż dziewięciokrotnie zachował czyste konto. Jego drużyna nie przegrała ani jednego meczu w lidze i traci tylko jeden punkt do liderującego Paris Saint-Germain.
Dalsza część tekstu pod wideo
Od początku sezonu to właśnie Polak jest numerem jeden między słupkami Nicei. Wygrał rywalizację z Kasperem Schmeichelem. Duńczyka nie ma już zresztą w klubie.
Bułka zbiera szereg komplementów od ekspertów, ale także od kolegów z drużyny. Współpracę z golkiperem w rozmowie z oficjalną stroną Ligue 1 chwali Melvin Bard.
Lewy obrońca Nicei nie ukrywa, że Bułka kilkukrotnie uratował swoją drużynę przed stratą punktów. Dobra postawa całego bloku obronnego to także w dużej mierze zasługa golkipera.
- To piekielnie dobry bramkarz! I to nie tylko ze względu na swój wzrost, ale także emanującą pewność siebie. Wiele rozmawia z obrońcami, co jest dla nas bardzo dobre - podkreślił Bard.
- Na początku sezonu nie martwiliśmy się, bo wiedzieliśmy, że ma talent i do czego jest zdolny. Ma za sobą bardzo dobry początek rozgrywek i kilka razy uratował nas, broniąc rzuty karne. Nie jest tajemnicą, że do osiągania dobry wyników potrzebny jest dobry bramkarz - podkreślił.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik16 Nov 2023 · 11:57
Źródło: ligue1.fr/Sport.pl

Przeczytaj również