"To piłkarz o wielkim talencie". Van den Brom przerwał milczenie. Rozpływa się nad graczem Lecha

"To piłkarz o wielkim talencie". Van den Brom przerwał milczenie. Rozpływa się nad graczem Lecha
Piotr Matusewicz / press focus
John van den Brom zimą został zwolniony z Lecha Poznań. W rozmowie z WP Sportowe Fakty przyznał, którego z graczy "Kolejorza" uważa za największy talent.
Holender pracował w stolicy Wielkopolski przez półtora roku. Pod jego wodzą kluczową postacią drużyny stał się Filip Marchwiński.
Dalsza część tekstu pod wideo
Piłkarz jest mocno chwalony przez Van den Broma. Holender chciałby, aby jego były podopieczny doczekał się powołania na EURO 2024.
- Zacznijmy od początku. Tak, to piłkarz o wielkim talencie. Tylko że on potrzebuje zaufania. Jeśli czuje wsparcie, to potrafi się odwdzięczyć świetną grą. Gdy byłem trenerem Lecha, to był powoływany do reprezentacji - powiedział Van den Brom.
- Umieściłbym go w top 5 talentów, z którymi dane mi było pracować. A miałem do czynienia z naprawdę zdolnymi chłopakami, jak choćby Nacer Chadli czy Celvin Stangs, którego miałem pod moimi skrzydłami w Alkmaar, a który teraz gra w Feyenoordzie Rotterdam - podkreślił.
Van den Brom uważa, że piłkarz jest już gotowy na zagraniczny transfer. Swojemu byłemu podopiecznemu wróży wielką karierę i mocno trzyma za niego kciuki.
- Myślę, że transfer dobrze by mu zrobił. Pytanie jednak, czy obecnie są kluby, które są w stanie uwierzyć i zapłacić za jego talent i potencjał… Ale jestem przekonany, że on ma niemal wszystko, co potrzebne w piłce, aby zrobić karierę - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik16 May · 13:14
Źródło: WP Sportowe Fakty

Przeczytaj również