"To powinien być reprezentant kraju". Tego piłkarza Kowalczyk widziałby w kadrze na EURO

"To powinien być reprezentant kraju". Tego piłkarza Kowalczyk widziałby w kadrze na EURO
Screen Kanał Sportowy
Znamy już szeroką kadrę reprezentacji Polski na EURO 2024. Wojciech Kowalczyk na Kanale Sportowym przyznał, którego piłkarza brakuje mu w drużynie Michała Probierza.
Szansę na wyjazd do Niemiec ma obecnie 28 zawodników. Dwóch z nich zostanie jeszcze skreślonych przez selekcjonera podczas czerwcowego zgrupowania.
Dalsza część tekstu pod wideo
W kadrze nie znalazł się między innymi Dominik Marczuk z Jagiellonii Białystok. Młody piłkarz dostał wcześniej powołanie na marcowe baraże.
Teraz zabrakło jednak dla niego miejsca w pierwszej reprezentacji, zagra jedynie w młodzieżówce. Ubolewa nad tym Wojciech Kowalczyk.
Były reprezentant Polski uważa, że młody zawodnik "Jagi" powinien dostać szansę od Probierza. Jako przykład podaje jednego z utalentowanych zawodników FC Barcelony.
- W tej chwili to powinien być reprezentant kraju. Nie możemy czekać, że on ma jeszcze pograć gdzieś, dorosnąć, sprawdzić - powiedział Kowalczyk na Kanale Sportowym.
- Nigdzie tego na Zachodzie nie testują. Cubarsi z Barcelony, o którym w styczniu nikt nie wiedział, jedzie na mistrzostwa Europy. Nikt nie będzie go testował - podkreślił.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik31 May · 08:36
Źródło: Kanał Sportowy

Przeczytaj również