"To sukces podobny do Widzewa Łódź i Legii Warszawa". Boniek docenia świetne wyniki Lecha Poznań w LKE

"To sukces podobny do Widzewa i Legii". Zbigniew Boniek docenia świetne wyniki Lecha Poznań w LKE
Pawel Jaskolka / PressFocus
Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie wyników Lecha Poznań w europejskich pucharach. Były prezes PZPN przyznał, że jest pod dużym wrażeniem dorobku "Kolejorza".
Lech Poznań stanie przed wielką szansą na awans do półfinału europejskiego pucharu. W 1/4 finału Ligi Konferencji Europy rywalem urzędujących mistrzów Polski będzie Fiorentina.
Dalsza część tekstu pod wideo
Chociaż wynik "Kolejorza" już teraz jest historyczny, to wiele osób stara się umniejszyć osiągnieciom zespołu Johna van den Broma. Z takim podejściem nie zgadza się jednak Zbigniew Boniek.
- Ekscytujemy się wynikami z przeszłości Górnika, Widzewa czy Legii i słusznie, a prawda jest taka, że sukces Lecha będzie podobny. Ćwierćfinał Ligi Konferencji porównałbym do ćwierćfinału nieistniejącego dziś Pucharu Zdobywców Pucharów albo do starego Pucharu UEFA - stwierdził w rozmowie dla "Weszło.com".
- W naszej piłce klubowej jest posucha i od lat nie mamy takich wyników. Dlatego z osiągnięć Lecha powinni cieszyć się wszyscy. Oczywiście pojawiają się głosy, że mamy dwa zespoły Lecha - jeden w lidze, a drugi w pucharach. Który jest prawdziwy? Ten w Ekstraklasie ma osiemnaście punktów straty do lidera tabeli - Rakowa i nie jest to najlepsza wizytówka. Na koniec Lech i tak pewnie skończy rozgrywki w pierwszej trójce. Podejrzewam, że pewnie nie wygra Conference League, chociaż życzę im tego z całego serca - dodał były prezes PZPN.
Kolejne spotkanie Lecha w LKE zaplanowano na 13 kwietnia. Rewanż przeciwko Fiorentinie odbędzie się tydzień później.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk18 Mar 2023 · 17:12
Źródło: Weszło.com

Przeczytaj również