To tam trafi David de Gea? Legenda namawia angielski klub do zatrudnienia Hiszpana. "Potrzebują bramkarza"

To tam trafi David de Gea? Legenda namawia angielski klub do zatrudnienia Hiszpana. "Potrzebują bramkarza"
Craig Thomas/Pressfocus
Czy David de Gea wreszcie znajdzie nowy klub? Do zatrudnienia go przez jedną z ekip Premier League nawołuje Alan Shearer, legendarny napastnik.
De Gea pozostaje na bezrobociu odkąd 30 czerwca br. wygasł mu kontrakt z Manchesterem United. Od tego momentu Hiszpan był łączony z takimi klubami jak Bayern, Inter czy Real Madryt, ale nigdzie nie podpisał umowy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nic też nie wyszło z plotek o rychłym powrocie na Old Trafford. Piłkarz miał też stanowczo odrzucić pomysł wyjazdu do Arabii Saudyjskiej. Nadal szuka więc klubu.
Niewykluczone, że znajdzie go podczas zimowego okna transferowego, które otwiera się za kilka dni, 1 stycznia. Gdzie może trafić De Gea? Do zatrudnienia go przez Newcastle United nawołuje legendarny Alan Shearer.
- Myślę, że Newcastle potrzebuje bramkarza, a De Gea jest tutaj, pod ręką. Podpisałbym z nim kontrakt. Wiem, że jego pensja byłaby wysoka, ale klub nie musiałby płacić żadnego odstępnego - stwierdził były piłkarz, który dla Newcastle w latach 1996-2006 zdobył blisko 150 goli.
"Sroki" mają problem między słupkami, bo na długie miesiące z gry wypadł podstawowy golkiper Nick Pope. Obecnie zastępuje go Martin Dubravka, a trener Eddie Howe ma jeszcze do dyspozycji Lorisa Kariusa. Możliwe jednak, że zimą klub ruszy po nowego bramkarza.
33-letni David de Gea rozegrał w Premier League 415 spotkań. Przez lata był uznawany za czołowego bramkarza na świecie.
Redakcja meczyki.pl
Tomasz Bratkowski28 Dec 2023 · 08:01
Źródło: Manchester Evening News/GOAL.COM

Przeczytaj również