Tottenham zatrzymał Chelsea w hicie Premier League. "Koguty" znów są liderem [WIDEO]

Screen z TV
Spotkanie Chelsea z Tottenhamem było starciem o pozycję lidera Premier League. Na czele tabeli znów znajdują się podopieczni Jose Mourinho. Starcie na Stamford Bridge zakończyło się bezbramkowym remisem.
"The Blues" musieli wygrać, aby awansować na pozycję lidera Premier League. Gospodarze zaczęli to spotkanie z dużym animuszem. Już w drugiej minucie celnie uderzał Hakim Ziyech, lecz poradził sobie z tym strzałem Hugo Lloris.
Jeszcze w pierwszym kwadransie do siatki trafił Timo Werner. Niemiec przymierzył nie do obrony z ostrego kąta po podaniu Masona Mounta, ale jego gol nie został uznany. Powtórki pokazały bowiem, że snajper był na spalonym.
W 15. minucie odpowiedział Tottenham. Bliski szczęścia był Serge Aurier, ale zawodnika gości zatrzymał Edouard Mendy, znakomicie interweniując. Ogółem spotkanie wyglądało tak, jak można było się spodziewać - Chelsea miała inicjatywę, a piłkarze "Spurs" czekali na błąd rywali.
Podopieczni Jose Mourinho próbowali między innymi z rzutu wolnego, gdy nad poprzeczką piłkę posłał Harry Kane. Po stronie "The Blues" starali się odpowiedzieć Ben Chilwell oraz Ziyech. Choć w pierwszej połowie nie doczekaliśmy się goli, to mecz mógł się podobać.
W drugiej części spotkania działo się już niestety dużo mniej. Zamiast składnych akcji mieliśmy kolejne faule oraz żółte kartki. Dwukrotnie próbował Tammy Abraham, lecz brakowało mu celności. Później Anglik doznał na dodatek kontuzji i zastąpił go Olivier Giroud.
Gorąco pod bramką gości zrobiło się dopiero w 81. minucie. Wówczas ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Mount, lecz interwencja Llorisa była jeszcze lepsza. Wynik 0:0 utrzymał się aż do końcowego gwizdka. Dzięki temu "Koguty" mają 21 punktów i są liderami Premier League. Chelsea zgromadziła dwa "oczka" mniej i jest trzecia.
Maciej Pietrasik29 Nov 2020 · 19:25