Trener Lecha wprost po losowaniu Ligi Konferencji. "Zrobimy wszystko"
Lech Poznań zmierzy się z fińskim KuPS w 1/16 finału Ligi Konferencji. Niels Frederiksen skomentował wyniki piątkowego losowania.
Lech zakończył fazę ligową Ligi Konferencji na 11. miejscu. Wiadomo było, że "Kolejorz" w 1/16 finału zagra z jednym z dwójki KuPS - Shkendija.
Niezależnie od rezultatu losowania poznaniacy podeszliby do kolejnej rundy w roli faworyta. W piątek dowiedzieliśmy się, że naprzeciw mistrzów Polski stanie zespół z Finlandii.
Niels Fredriksen docenia jakość rywali. Trener poznaniaków zaznaczył jednocześnie, że celem jego drużyny jest awans do kolejnej rundy.
- Już przed losowaniem wiedzieliśmy, że niezależnie na kogo nie trafimy zmierzymy się z zespołem dysponującym sporą jakością i tak się też stanie. To nie zmienia naszych ambicji, celem dla drużyny pozostanie awans do kolejnej rundy i zrobimy wszystko, by tego dokonać - powiedział Frederiksen.
Pierwsze spotkanie KuPS z Lechem odbędzie się 19 lutego w Finlandii. Tydzień później przy Bułgarskiej zostanie rozegrany rewanż.
"Kolejorz" rozpocznie rundę wiosenną od czterech meczów ligowych. Zmierzy się kolejno z Lechią, Piastem na wyjeździe, Górnikiem i z Piastem u siebie.