Triumf Juventusu w hicie Serie A! Świetna interwencja Wojciecha Szczęsnego, czerwona kartka Milanu [WIDEO]

Screen z Twittera
W niedzielnym hicie Serie A Juventus wygrał na wyjeździe z Milanem 1:0 po golu Manuela Locatellego. "Rossoneri" kończyli mecz w dziesiątkę, bo jeszcze w pierwszej połowie z boiska wyleciał Malick Thiaw. Wcześniej znakomitą interwencję zaliczył Wojciech Szczęsny.
Trenerzy obu drużyn zmuszeni byli do sporych zmian w składach. W jedenastce Milanu z konieczności pojawił się między innymi 40-letni Antonio Mirante. Szansę w ekipie "Starej Damy" dostał natomiast Arkadiusz Milik.
W pierwszych minutach to "Rossoneri" byli stroną przeważającą. Pod koniec pierwszego kwadransa byli bardzo bliscy gola, ale po strzale Oliviera Giroud znakomicie interweniował Wojciech Szczęsny.
Z biegiem czasu inicjatywę zaczął przejmować Juventus. Aktywny z przodu był zwłaszcza Moise Kean. Reprezentant Włoch w 40. minucie wychodził na czystą pozycję, gdy na murawę powalił go Malick Thiaw.
Decyzja arbitra mogła być tylko jedna - czerwona kartka dla gracza "Rossonerich". Stefano Pioli postanowił natychmiast zareagować, jeszcze przed przerwą zdejmując z boiska wściekłego Christana Pulisica.
Juventus przełamał niemoc w 63. minucie. Wówczas na strzał z dystansu zdecydował się Manuel Locatelli. Piłka odbiła się jeszcze od Rade Krunicia, co znacznie zmyliło stojącego w bramce Mirante.
Milan nie był w stanie odpowiedzieć na to trafienie. Grający w dziesiątkę goście starali się doprowadzić do remisu, ale Wojciech Szczęsny nie musiał zbyt wiele robić między słupkami.
Juventus skupił się natomiast na utrzymaniu korzystnego wyniku do końca spotkania. Na bramkę rywali uderzał między innymi Dusan Vlahović, który wszedł na boisko z ławki, lecz Mirante był na posterunku. W doliczonym czasie gry doświadczony golkiper raz jeszcze zatrzymał serbskiego snajpera.
Dzięki wygranej 1:0 "Stara Dama" zbliżyła się do dzisiejszych rywali na jeden punkt. Milan zajmuje drugą lokatę, "Bianconeri" są na trzecim miejscu w tabeli.