Trzy wielkie kluby walczyły o rewelację mundialu. Brat piłkarza ujawnił szczegóły. "Liczył, że tam przejdzie"

Trzy wielkie kluby walczyły o rewelację mundialu. Brat piłkarza ujawnił szczegóły. "Liczył, że tam przejdzie"
ANP/SIPA USA/PressFocus
Sofyan Amrabat ze znakomitej strony pokazał się na mundialu w Katarze. Brat piłkarza w rozmowie z "ESPN" ujawnił, że pod koniec okienka o sprowadzenie pomocnika walczyły trzy czołowe europejskie kluby. Fiorentina nie zgodziła się jednak na zimowy transfer.
Pod koniec stycznia media informowały o tym, że o piłkarza "Violi" mocno zabiega przede wszystkim FC Barcelona. Jak się okazuje, ekipa ze stolicy Katalonii nie była jedynym wielkim klubem, który chciał sprowadził Amrabata.
Dalsza część tekstu pod wideo
O szczegółach w rozmowie z "ESPN" opowiedział brat piłkarza, Nordin. Ujawnił, że o Marokańczyka zabiegały również Manchester United i Chelsea. Fiorentina nie zamierzała jednak zgadzać się na zimowy transfer.
- Prezes Fiorentiny podczas mundialu powiedział, że nie sprzeda Sofyana. Myślałem, że robi to po to, aby zgarnąć większe pieniądze. Było duże zainteresowanie, ale mój brat chciał odejść tylko do czołowej drużyny - powiedział Nordin Amrabat.
- Otrzymał wiele zapytań z mniej znanych angielskich zespołów, one mogły również zapłacić duże pieniądze. Mogę jednak wymienić trzy kluby, które w ostatnich dniach okienka naprawdę zabiegały o Sofyana - przyznał.
- Manchester United chciał go wypożyczyć z opcją kupna. Nie udało się, bo Fiorentina tego nie chciała. Na dwa czy trzy dni przed końcem okienka z ofertą wypożyczenia przyszła też FC Barcelona. Z powodów finansowych nie mogli zaoferować obowiązkowej opcji wykupu. Trzecia była Chelsea - ujawnił.
- "Barca" była skłonna zapłacić spore pieniądze za wypożyczenie, Sofyan miał naprawdę nadzieję, że tam przejdzie. Ale Fiorentina powiedziała: "Nie, nie ma mowy. Jesteś jednym z naszych najważniejszych zawodników, nie pozwolimy ci odejść. Latem możemy rozmawiać o transferze" - zakończył.

Przeczytaj również