Trzy znane kluby zainteresowane Szymańskim. Turecki dziennikarz wieszczy transfer Polaka

Trzy znane kluby zainteresowane Szymańskim. Turecki dziennikarz wieszczy transfer Polaka
ANP / pressfocus
Sebastian Szymański na początku sezonu znakomicie spisywał się w barwach tureckiego Fenerbahce. Arda Erol z tureckiego serwisu Fanatik w rozmowie z WP Sportowe Fakty wskazał trzy kluby, które chętnie widziałyby u siebie reprezentanta Polski.
Niewielu kibiców Fenerbahce spodziewało się, że Polak będzie miał tak dobre wejście do nowego klubu. Szybko stał się jednym z kluczowych zawodników i zdobył sympatię fanów oraz kolegów z drużyny.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Nie strzelił gola w ostatnich 12-13 meczach, ale nadal ma 12 goli i 15 asyst. Zdecydowanie przekroczył oczekiwania, szczególnie jeśli chodzi o występ w pierwszej połowie sezonu. Oprócz zdobywania bramek na pierwszy plan wysunął się także jego wkład w obronę. Jego waleczna gra i ambicja bardzo podobają się fanom - powiedział turecki dziennikarz, Arda Erol.
- Szymański jest bardzo produktywnym zawodnikiem w ataku. Strzela gole i asystuje. Odgrywa także kluczową rolę w wywieraniu presji na drużynę rywali, co jest najważniejszym planem Fenerbahce Stambuł w tym sezonie. Bardzo dobrze wykorzystuje stałe fragmenty gry. Pomaga wrócić i bronić się podczas meczu. Jeśli chodzi o charakter, jest bardzo popularnym zawodnikiem w drużynie - podkreślił.
Dziennikarz tureckiego Fanatika w rozmowie z WP Sportowe Fakty wskazał trzy kluby, które są zainteresowane transferem Szymańskiego. Niewykluczone, że latem reprezentant naszego kraju znów zmieni otoczenie.
- Nie można powiedzieć, że w ostatnich tygodniach radził sobie dobrze pod względem punktacji, ale nadal jest jednym z ulubionych zawodników trybun. Musi poprawić siłę fizyczną, co przy metodach treningowych stosowanych w naszym kraju nie będzie łatwe. To może być największy problem zawodników ligi tureckiej - ocenił.
- Ma 24 lata i nigdy nie grał w tak czołowym turnieju, jak Liga Mistrzów. EURO 2024 będzie dla niego dużą szansą na pokazanie się. Jeśli pozostanie w przyszłym sezonie, zagra w Lidze Mistrzów. Kluby pokroju Manchesteru City, Realu Madryt, czy Bayernu Monachium to nierealny scenariusz na transfer, ale myślę, że może grać dla takich drużyn jak Tottenham, Napoli czy Leverkusen. Jeśli będzie oferta za 25-30 mln euro, to Szymański być może zostanie sprzedany - zakończył.

Przeczytaj również