Tyle Bayern wyłoży za Kompany'ego. Od samego początku będzie miał pod górkę

Tyle Bayern wyłoży za Kompany'ego. Od samego początku będzie miał pod górkę
Ben Roberts/News Images/Pressfocus
Vincent Kompany ma zostać nowym trenerem Bayernu Monachium. Sky Germany ujawniło jednak, że Belg nie cieszy się pełnym wsparciem ze strony zarządu.
Bayern jest blisko porozumienia z Burnley w sprawie transferu Vincenta Kompany'ego. Szkoleniowiec prawdopodobnie odejdzie z angielskiego klubu zaraz po spadku do Championship. Jego umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2027 roku.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dziennikarz Sacha Tavolieri przekazał, że "Die Roten" zapłacą około 15 milionów euro za Belga. To kwota pomiędzy pierwotnymi oczekiwaniami "The Clarets", a ofertą złożoną przez Niemców.
Jeśli wszystko pójdzie po myśli monachijczyków, to Kompany zostanie zaprezentowany już w przyszłym tygodniu. Realnym terminem wydaje się czwartek.
Jednocześnie praca 38-latka od samego początku będzie pod uważną obserwacją. W Bayernie nie ma pełnej zgody w sprawie tej kandydatury. Sky Germany ujawniło, że zanim ruszono do rozmów z Kompanym, to Uli Hoeness próbował dogadać się z Hansim Flickiem.
Za Belgiem wstawił się jednak Max Eberl, czyli dyrektor sportowy. Według najnowszych informacji działacz sporo ryzykuje, bo jego przyszłość w klubie będzie uzależniona od tego, jak wypadnie Kompany. Wierchuszka "Die Roten" już teraz jest niezadowolona z bardzo długiego procesu poszukiwania następcy Thomasa Tuchela.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk25 May · 12:55
Źródło: Sacha Tavolieri, Sky Germany

Przeczytaj również