Taką premię dostaną kadrowicze za awans do EURO 2024. Sekretarz generalny PZPN zdradził zasady

Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Marcin Karbowski05 Apr · 16:31
Łukasz Wachowski zdradził, ile piłkarze reprezentacji Polski otrzymają za awans do mistrzostw Europy. Sekretarz generalny podzielił się tą informacją w najnowszym wydaniu programu "EURO RAPORT" na kanale Meczyki.pl na YouTube.
Reprezentacja Polski była ostatnią drużyną, która zapewniła sobie awans do tegorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w finale baraży wygrali w rzutach karnych z Walią.
Awans do EURO 2024 ma nie tylko wymiar sportowy, ale też finansowy. PZPN za sukces piłkarzy otrzyma od UEFA 9,25 mln euro. To blisko 40 mln złotych.
Część tej kwoty trafi na konta piłkarzy. Zasady, jakie obowiązują przy podziale środków, zdradził Łukasz Wachowski.
- Zespół otrzymuje ok. 1/4 całej kwoty. Rada drużyny przedstawia do aprobaty dokument, z której wynika, ile dany zawodnik powinien otrzymać. To zależy m.in. od liczby rozegranych minut - wyjaśnił sekretarz generalny PZPN.
Spore pieniądze są też do wywalczenia podczas mistrzostw Europy. W fazie grupowej za zwycięstwo UEFA płaci 1 mln euro. Remis jest warty połowę tej kwoty. Wyjście z grupy to już 1,5 mln euro.
- Piłkarze otrzymają 35-40% premii z tego, co wydarzy się w trakcie turnieju - wyjaśnił Wachowski.