Tyle kosztują bilety na finał Ligi Mistrzów. Kibice łapią się za głowę

Tyle kosztują bilety na finał Ligi Mistrzów. Kibice łapią się za głowę
SOPA Images / pressfocus
Finał Ligi Mistrzów, w którym zagrają Real Madryt i Borussia Dortmund, zbliża się wielkimi krokami. Ceny biletów wystawione na sprzedaż przez pierwotnych kupców osiągnęły kosmiczne wartości.
Już 1 czerwca na Wembley zostanie rozegrany finał Ligi Mistrzów. Piłkarze Realu Madryt zmierzą się z Borussią Dortmund. W półfinale zespoły te eliminowały Bayern Monachium oraz Paris Saint-Germain.
Dalsza część tekstu pod wideo
Spotkanie rozgrywane w Londynie cieszy się dużym zainteresowaniem. Bilety na to starcie rozeszły się w mgnieniu oka. Do kupienia są tylko wejściówki wystawione na sprzedaż przez pierwotnych kupców.
Osoby zainteresowane obejrzeniem finału Ligi Mistrzów na żywo muszą się jednak liczyć z ogromnym wydatkiem. Na stronach nieautoryzowanych sprzedawców oferowane są miejsca ulokowane wzdłuż linii bocznej boiska. Pojedyncze wejściówki kosztują około 67 tysięcy funtów.
Do kupienia są też ostatnie miejsca w lożach gościnnych "Skybox". Ich wartość, choć jest nieco niższa, nadal robi wrażenie. Jedna z firm oferuje bilety za kwotę w wysokości blisko 34 tysięcy funtów.
- Zalecamy kibicom, aby kupowali bilety na wydarzenia rozgrywane na stadionie Wembley wyłącznie za pośrednictwem oficjalnych stron. Każdy, kto kupił bilety na rynku wtórnym, ryzykuje, że nie zostanie wpuszczony na stadion - przekazano w oficjalnym oświadczeniu angielskiej federacji.
Według brytyjskiego prawa sprzedaż biletów na wydarzenia sportowe i kulturalne za pośrednictwem nieautoryzowanych stron stanowi przestępstwo. Przedstawiciele FA oraz UEFA zaznaczają, że kibice powinni nabywać wejściówki przez oficjalne źródła. Federacje nie odpowiadają bowiem za oszustwa.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 22 May · 12:58
Źródło: Daily Mail

Przeczytaj również