Tyle może pauzować Lewandowski. Fatalne wieści przed EURO 2024 [NASZ NEWS]

Tyle może pauzować Lewandowski. Fatalne wieści przed EURO 2024 [NASZ NEWS]
Pawel Bejnarowicz / pressfocus
Tomasz - Włodarczyk
Tomasz Włodarczyk11 Jun · 15:05
Robert Lewandowski nie zagra w meczu EURO 2024 z Holandią. Jak udało nam się dowiedzieć, przerwa kapitana reprezentacji Polski od gry może potrwać nieco dłużej, niż początkowo przypuszczano.
Z Hanoweru, Tomasz Włodarczyk
Dalsza część tekstu pod wideo
Podczas meczu towarzyskiego Polski z Turcją naderwania mięśnia czworogłowego uda doznał Robert Lewandowski. Napastnik Barcelony opuścił boisko jeszcze przed końcem pierwszej połowy starcia.
Informację na ten temat potwierdziła we wtorek strona Łączy nas Piłka. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że 35-latek nie zagra w niedzielnym spotkaniu z Holandią. Do gry miał on wrócić na drugi mecz.
Wiele wskazuje na to, że nie jest to koniec złych wieści. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że przerwa kapitana reprezentacji Polski może potrwać nawet 10 dni, co oznacza, że pod znakiem zapytania stoi też jego występ z Austrią. Mecz ten zaplanowano na 21 czerwca.
Kontuzja Lewandowskiego nie jest oczywiście jedynym zmartwieniem Michała Probierza. Podczas meczu z Turcją urazu stawu skokowego doznał Karol Świderski. Gracz włoskiego Hellasu może wrócić do treningu nieco wcześniej, bo już za dwa dni, o czym informowaliśmy TUTAJ.
Pierwszy mecz biało-czerwonych na EURO 2024 odbędzie się już 16 czerwca. Rywalem Polaków będzie wówczas Holandia. W kolejnych starciach podopieczni Probierza zagrają też z Austrią i Francją.
Oglądaj program poświęcony kontuzjom w reprezentacji Polski:

Przeczytaj również