Tylu transferów chce nowy trener Legii. Powiedział to wprost

Tylu transferów chce nowy trener Legii. Powiedział to wprost
screen
Edward Iordanescu został zaprezentowany w roli trenera Legii Warszawa. Rumun już na pierwszej konferencji prasowej był pytany o swoje oczekiwania transferowe.
Trenerskie bezkrólewie w Legii zakończyło się po trzech tygodniach. Poniedziałek jest pierwszym dniem pracy Iordanescu w stołecznym klubie.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Obecnie moim największym wrogiem jest czas. Mamy go bardzo mało do rozpoczęcia rozgrywek - przyznał Iordanescu na swojej powitalnej konferencji prasowej.
Legia rozpocznie sezon już 10 lipca. Rozegra wtedy pierwszy mecz w eliminacjach Ligi Europy. Czasu na ruchy kadrowe nie ma zbyt wiele. Te po ostatnim sezonie wydają się koniecznością.
- Transfery? Ważna jest jakość, a nie ilość. Nie jestem zainteresowany dużą liczbą nowych zawodników. Trzy-cztery jakościowe transfery, które od razu wpłyną na jakość drużyny - wskazał cel Iordanescu.
- Przed nami jest bardzo ważny proces. Musimy skautować, rozmawiać. Zawodnik, który świetnie wyglądać w innym klubie, nie musi sobie automatycznie poradzić w Legii. Musimy być bardzo ostrożni - dodał Rumun.
- Na mojej liście życzeń jest pusto. Na razie chciałem się nauczyć profilu drużyny, jej modelu gry. Później analizowałem poszczególnych zawodników. Na razie wszystko jest jasne, na jakie pozycje potrzebujemy zawodników. Moim celem nie jest sprowadzanie zawodników z reprezentacji Rumunii. Chcę takich, którzy od razu wpłyną na jakość drużyny - podsumował Iordanescu.
Konferencja nowego trenera Legii w "Programie Piłkarskim":
Redakcja meczyki.pl
Marcin KarbowskiDzisiaj · 11:54
Źródło: własne

Przeczytaj również