"Udał kontuzję". Tomasz Hajto bez ogródek o występie reprezentanta Polski. Ma swoją teorię

"Udał kontuzję". Tomasz Hajto bez ogródek o występie reprezentanta Polski. Ma swoją teorię
LUKASZ SOBALA / PRESSFOCUS
Tomasz Hajto ma swoją teorię dotyczącą kontuzji Matty'ego Casha. Według byłego reprezentanta Polski prawy obrońca tak naprawdę wcale nie złapał urazu.
W piątkowym meczu reprezentacji Polski Matty Cash występował tylko przez 9. minut. Obrońcę Aston Villi błyskawicznie zmienił Robert Gumny.
Dalsza część tekstu pod wideo
Roszada ta - przynajmniej oficjalnie - była podyktowana kontuzją bocznego defensora. 25-latek naciągnął mięsień, co może wykluczyć go także ze spotkania z Albanią (więcej TUTAJ).
Z taką teorią dotyczącą Casha nie zgadza się jednak Tomasz Hajto. Według byłego kadrowicza piłkarz miał świadomość, że gra na tyle źle, że i tak zostanie ściągnięty z boiska.
- Czesi ustawili bardzo prostą grę. Szybkiego lewego pomocnika wycofali trochę do tyłu, a nasz prawy obrońca Cash w ogóle nie wszedł w mecz. Na koniec uważam, że po zderzeniu wiedział, że będzie zmieniony i wręcz udał kontuzję. Zszedł, bo wiedział, że zejdzie - stwierdził 50-latek dla "Polsatu Sport".
- Bednarek powinien przesunąć w prawo i wyrzucić Gumnego, żeby grał z nim jeden na jeden. Tak się też gra, nie można grać w strefie cały czas. Jeżeli widzisz, że chłopak się na ciebie rozpędza, ma dobry dzień i ma naprawdę dobry prosty drybling. Wszyscy tam szli jak do pożaru - dodał, oceniając naszą defensywę.
Hajto był również krytyczny dla pozostałych reprezentantów i samego selekcjonera. Zdaniem emerytowanego piłkarza Fernando Santos zupełnie nie trafił z wyjściowym składem.
- Santos zobaczył, że niektórzy piłkarze kupili go samym treningiem, a mecz inaczej weryfikuje. Trener kapnął się po dwudziestu minutach, że nie do końca trafił ze składem. Boisko weryfikuje to inaczej. Santos był załamany, że na poziomie reprezentacji można popełniać takie proste błędy i wykonywać tak źle swoje automatyzmy, które są znane dla każdego piłkarza - podsumował "Gianni".
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk25 Mar 2023 · 11:55
Źródło: Polsat Sport

Przeczytaj również