Ujawniono plany Modricia. Wtedy zakończy karierę
Luka Modrić w tym sezonie był głównie rezerwowym w Realu Madryt. Jak donosi AS, Chorwat szykuje się właśnie do ostatniego sezonu w karierze.
Doświadczony pomocnik w drużynie Carlo Ancelottiego pełnił ostatnio głównie rolę zmiennika. Real poważnie zastanawiał się nad tym, czy oferować piłkarzowi nowy kontrakt.
Ostatecznie Modrić prawdopodobnie zostanie jednak w Madrycie na jeszcze jeden sezon. Będzie to jego ostatnia kampania na Santiago Bernabeu.
AS informuje, że plan piłkarza jest jasny. Modrić chce zakończyć karierę po najbliższych mistrzostwach świata, które odbędą się w 2026 roku w USA, Kanadzie i Meksyku.
Mundial ma być dla Modricia pożegnaniem z kadrą oraz zawodowym futbolem. Piłkarz ma już na koncie wicemistrzostwo świata, po które sięgnął z Chorwatami w 2018 roku.
Pomocnik chce jak najlepiej przygotować się do wspomnianego turnieju. Z tego względu nie ma problemów z obniżką pensji, jaka czeka go w Madrycie.
W sezonie 2024/2025 Chorwat zaliczył 55 oficjalnych występów w barwach Realu. Czterokrotnie wpisał się na listę strzelców, a dziewięć razy asystował przy trafieniach kolegów z drużyny.