Ujawniono pensję Gianniego Infantino. Gigantyczny wzrost zarobków prezydenta FIFA, oszałamiająca kwota

Ujawniono pensję Gianniego Infantino. Gigantyczny wzrost zarobków prezydenta FIFA, oszałamiająca kwota
Xinhua / Press Focus
W raporcie Associated Press ujawniono rzeczywiste zarobki Gianniego Infantino. Prezydent FIFA otrzymał w ubiegłym roku potężną podwyżkę.
Gianni Infantino to postać dobrze znana fanom piłki nożnej. Szwajcar przez wiele lat był sekretarzem generalnym UEFA. W 2016 roku zastąpił zaś Seppa Blattera na stanowisku prezesa FIFA.
Dalsza część tekstu pod wideo
Pełnienie tej funkcji wiąże się również z otrzymywaniem sowitej pensji. Szczegóły na temat wynagrodzenia 53-latka w raporcie nt. finansów federacji przekazali dziennikarze Associated Press.
W 2020 roku Szwajcar otrzymał łącznie około 1,7 miliona funtów. Podobną kwotę zainkasował w 2022 roku, jednak do bazowego wynagrodzenia dołączyła półtoramilionowa premia za organizację mistrzostw świata w Katarze.
Pensja Infantino wzrosła również w kolejnym roku. Po rozpoczęciu trzeciej kadencji na stanowisku 53-latek zapewnił sobie 33-procentową podwyżkę. Aktualnie jego wynagrodzenie wynosi przeszło 2,2 miliona funtów rocznie.
Dodatkowo prezydent FIFA po raz kolejny otrzymał premię, tym razem za zasługi w zorganizowaniu mistrzostw świata kobiet. Tym samym do jego portfela trafiło łącznie 3,6 miliona funtów. To ponad 18 milionów złotych.
Zarobki czołowych działaczy FIFA ustala panel ds. wynagrodzeń. Jego szefem jest emerytowany sędzia Sądu Najwyższego w Delhi, Mukul Mudgal. W skład komitetu wchodzą również wiceprezydent federacji Alejandro Dominguez i księgowy Bruno Chiomento.
Gianni Infantino
Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Redakcja meczyki.pl
Michał Boncler16 Mar · 15:56
Źródło: Associated Press

Przeczytaj również