Uli Hoeness się wygadał. Działacz Bayernu zdradził, jakie kluby walczą o Xabiego Alonso

Uli Hoeness się wygadał. Zdradził, jakie kluby walczą o Xabiego Alonso
Shutterstock.com
Bayern Monachium pracuje nad sprowadzeniem Xabiego Alonso. Niemiecki klub nie jest jednak jedynym, który walczy o usługi hiszpańskiego trenera.
Xabi Alonso jest jednym z najgorętszych nazwisk na rynku trenerskim. Hiszpan z powodzeniem prowadzi Bayer Leverkusen, który zajmuje pierwsze miejsce w Bundeslidze.
Dalsza część tekstu pod wideo
Bayer Leverkusen, Xabi Alonso, 12.02.2024
ANP / pressfocus
Po sezonie Hiszpan może jednak odejść z zespołu "Aptekarzy". Kilka najsilniejszych klubów z Europy marzy bowiem o tym, aby zatrudnić 42-latka. W gronie tym znajduje się także... Real Madryt.
Chociaż "Królewscy" są obecnie związani z Carlo Ancelottim, to głośna zamiana najwidoczniej nie jest wykluczona. Takiego zdania jest Uli Hoeness, który zdradził, jakie drużyny starają się o usługi Alonso.
- Udowodnił, że może być trenerem naprawdę dużych drużyn. Kluby takie jak Liverpool, Real Madryt, a także Bayern pracują nad tym, aby go ściągnąć. Leverkusen myśli zaś o tym, jak go zatrzymać. Praktycznie nie ma odpowiedniego trenera, który byłby obecnie wolny – powiedział Hoeness.
Do tej pory Alonso poprowadził Bayer w 75 meczach, punktuje ze średnią 2,2 na spotkanie. Jego umowa z "Aptekarzami" jest ważna do 30 czerwca 2026 roku.
xabi alonso w bayerze leverkusen
ANP / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk20 Mar · 16:41
Źródło: Florian Plettenberg

Przeczytaj również