Upadek Ajaksu trwa. Nieprawdopodobna porażka, gigant w strefie spadkowej

ANP/SIPA USA/PressFocus
Sytuacja Ajaksu jest coraz gorsza. W miniony weekend zespół z Amsterdamu przegrał kolejne spotkanie, chociaż prowadził do 65. minuty.
Ajax ma niemałe problemy w Eredivisie. Najlepszym dowodem na to niedzielne spotkanie z Utrechtem. Zamiast przełamania kibice musieli zaakceptować kolejną porażkę swojego zespołu.
Chociaż ekipa z Amsterdamu przegrywała już 0:2 na początku drugiej połowy, to udało się doprowadzić do zupełnej zmiany sytuacji. Dublet Kristiana Hlynssona i trafienie Stevena Bergwijna sprawiły, że zasłużony klub prowadził 3:2 w 65. minucie.
Końcówka spotkania okazała się jednak istnym dramatem w wykonaniu faworytów. W 71. minucie stan rywalizacji wyrównał Jens Toornstra, natomiast w 90. decydującą bramkę zdobył Oscar Fraulo. "Godenzonen" przegrali 3:4 (0:1) i wylądowali w strefie spadkowej swojej ligi.
Obecnie amsterdamczycy zajmują 17. miejsce, co jest najgorszym wynikiem w ich historii. Ostatnie zwycięstwo zanotowali w... sierpniu. Osiem kolejnych starć w najlepszym razie kończyło się remisem.
Na ten moment Ajax nie ma już właściwie żadnych szans na zdobycie mistrzostwa kraju. Strata do prowadzącego PSV wynosi aż 22 punkty. Do końca sezonu pozostały im zaś 24 mecze.
Kolejny mecz "Godenzonen" zaplanowano na najbliższy czwartek. 26 października zmierzą się z Brighton w Lidze Europy. W najbliższą niedzielę (29.10) czekają ich zaś ligowe derby z PSV.
Hubert Kowalczyk23 Oct 2023 · 09:58