Urban powoła napastnika z Ekstraklasy? "Dużo argumentów"

Urban powoła napastnika z Ekstraklasy? "Dużo argumentów"
Kacper Pacocha / pressfocus
Wielkimi krokami zbliża się zgrupowanie reprezentacji Polski. Mateusz Stolarski zabrał głos w sprawie potencjalnego powołania Karola Czubaka.
Podczas poprzednich zgrupowań Jan Urban zwykle powoływał na środek ataku Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Piątka, Karola Świderskiego i Adama Buksę. Zawodnik Udinese w marcu nie będzie do dyspozycji selekcjonera, ponieważ leczy kontuzję.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teoretycznie zwolniło się zatem miejsce w ofensywie. Może je wykorzystać Karol Czubak, który po powrocie do Polski prezentuje wyśmienitą formę.
W tym sezonie 26-latek zanotował 14 goli i dwie asysty w 24 występach dla Motoru. Żaden gracz nie zdobył od niego więcej bramek w Ekstraklasie. 14 trafień na koncie ma też Tomas Bobcek z Lechii.
- Karol na pewno zasługuje na powołanie. Myślę, że daje selekcjonerowi dużo argumentów, by dostać szansę - powiedział Mateusz Stolarski, cytowany przez WP Sportowe Fakty.
- Mam duży szacunek i respekt do trenera Urbana w kontekście powołań, bo on najlepiej zna drużynę i najlepiej wie, czego potrzebuję. Na pewno bierze Karola pod uwagę, bo on po prostu daje bardzo dużo argumentów, by móc sądzić, że powołanie przyjdzie - dodał trener.
Motor zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w Ekstraklasie. Najbliższym rywalem ekipy Stolarskiego będzie Zagłębie Lubin.
Mateusz - Jankowski
Mateusz JankowskiWczoraj · 19:18
Źródło: WP Sportowe Fakty

Dyskusja

Przeczytaj również