VAR w Premier League znów w roli głównej, anulowano prawidłowego gola. "Kolejna okropna decyzja" [WIDEO]

Twitter
Piłkarze Aston Villi walczą o utrzymanie w angielskiej Premier League. Zawodnicy z Birmingham w 35. kolejce pokonali 2:0 Crystal Palace. W siódmej minucie gola dla gości zdobył co prawda Mamadou Sakho, lecz bramka została anulowana. Decyzję sędziów mocno krytykują eksperci.
Chociaż system VAR miał przyczynić się do wyeliminowania błędów w kluczowych decyzjach arbitrów, to w Anglii wciąż trwają dyskusje na temat jego użyteczności. Werdykty sędziów często są bowiem zupełnie niezrozumiałe.
W siódmej minucie doszło do dużej kontrowersji w spotkaniu między Aston Villą oraz Crystal Palace. Goście trafili do siatki, lecz gol po analizie VAR nie został uznany.
Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Luka Milivojević, a Mamadou Sakho skierował piłkę do bramki. Sędziowie dopatrzyli się zagrania ręką Francuza.
Sęk w tym, że odwrócony plecami do bramki Sakho uderzył futbolówkę tylną częścią barku. Alex Richards z "Daily Mirror" zwrócił uwagę na fakt, że według najnowszych przepisów ustanowionych przez IFAB trafienie powinno zostać uznane.
Momentalnie przypomniano sytuację z połowy czerwca, gdy Aston Villa również skorzystała z błędu arbitra - piłka przekroczyła linię bramkową w meczu z Sheffield United, lecz zawiodła technologia goal line.
- Kolejny dzień, kolejna okropna decyzja sędziego VAR - skomentował na Twitterze Gary Lineker.
Sytuacja z początku spotkania miała bardzo duży wpływ na wynik. Ostatecznie Aston Villa wygrała bowiem 2:0. Dubletem popisał się Trezeguet.
Maciej Pietrasik12 Jul 2020 · 15:58