VAR wykopany z czołowej ligi?! Zaplanowano wielkie głosowanie

VAR wykopany z czołowej ligi?! Zaplanowano wielkie głosowanie
Mark Cosgrove / pressfocus
System VAR może zniknąć z Premier League! David Ornstein poinformował, że angielskie kluby już zaplanowały wielkie głosowanie w tej sprawie.
Mimo swojej użyteczności system VAR wciąż jest krytykowany. Wiele uwag mają drużyny z Premier League, czego dowodem są ostatnie wydarzenia.
Dalsza część tekstu pod wideo
David Ornstein przekazał, że Wolverhampton złożyło wniosek o wycofanie systemu z rozgrywek ligowych. Już teraz wiadomo, że propozycja ma szansę zatwierdzenia. Głosowanie w tej sprawie zaplanowano na 6 czerwca.
Do wprowadzenia zmiany konieczne jest uzyskanie 14 głosów popierających wśród 20 członków Walnego Zgromadzenia. Jeśli tak się stanie, to VAR zostanie wycofany już od sezonu 2024/25.
Złożenie wniosku zostało poparte 10 argumentami. Poza wskazaniem na błędy popełniane przez arbitrów obsługujących VAR zwrócono jeszcze uwagę na między innymi "odebranie piłce nożnej jej spontanicznej radości".
VAR został wprowadzony do Premier League w 2019 roku. Premier League będzie pierwszą czołową ligą, która zagłosuje za jego wyrzuceniem.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk15 May · 18:50
Źródło: David Ornstein

Przeczytaj również