Sensacyjny uczestnik Klubowych Mistrzostw Świata z Europy? Awans może świętować już w środę

Sensacyjny uczestnik Klubowych Mistrzostw Świata z Europy? Awans może świętować już w środę
Jari Pestelacci / pressfocus
Już w tym tygodniu możemy poznać kolejnych uczestników Klubowych Mistrzostw Świata. Jedną z drużyn, która przy korzystnym układzie wyników awansuje do przyszłorocznego turnieju, jest... Salzburg.
W 2025 roku Klubowe Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane według nowych zasad. W turnieju zagrają aż 32 drużyny. Dwunastu uczestników będzie reprezentowało Europę.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik
Alberto Gandolfo / pressfocus
Dziewięć europejskich miejsc jest już obsadzonych. Pewne występu na turnieju w Stanach Zjednoczonych są Manchester City, Real Madryt, Chelsea, Bayern, PSG, Inter, FC Porto, Benfica i Borussia Dortmund.
Wiadomo, że stawkę uzupełni zwycięzca tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W ten sposób wyjazd do USA mogą sobie zapewnić Atletico, FC Barcelona, Napoli, Arsenal i PSV. To grono może znacząco się uszczuplić po dokończeniu 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Dwóch albo trzech uczestników zostanie wyłonionych na podstawie rankingu. Pierwszą z nich poznamy we wtorek. Jeśli Barcelona wygra dwumecz z Napoli, to awans przypadnie Juventusowi. Jeżeli do kolejnej rundy awansują mistrzowie Włoch, to skorzysta Atletico Madryt.
Już w tym tygodniu awans do Klubowych Mistrzostw Świata może sobie zapewnić również Salzburg. Austriakom przepustkę do gry w tym turnieju da odpadnięcie Arsenalu i PSV. Oba zespoły zagrają w środę.
Antoine Griezmann
Cesar Cebolla/Pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski11 Mar · 14:54
Źródło: FIFA

Przeczytaj również