W pierwszej połowie kopanina, po przerwie świetna Nigeria! Musa bohaterem meczu z Islandią [VIDEO]

Vlad1988 / shutterstock.com
Reprezentacja Nigerii przybliżyła się do awansu do 1/8 finału mistrzostw świata. Reprezentacja z Afryki wygrała z Islandią 2:0.
Pierwsza połowa stała na bardzo słabym poziomie. Na boisku działo się niewiele godnego uwagi. Dłużej przy piłce utrzymywała się Nigeria, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. Piłkarze z Afryki nie oddali nawet żadnego strzału na bramkę Islandii!
Nigeryjczycy na drugą połowę wyszli odmienieni. Już na początku z szybką kontrą ruszył Moses, dośrodkował w pole karne do Musy, a ten zapakował piłkę do bramki.
Strzelony gol podbudował Nigeryjczyków, którzy z minuty na minutę grali coraz lepiej. Byli szybcy, ruchliwi, ciekawie budowali akcje. Przyniosło to efekt w 75. minucie, gdy świetną indywidualną akcją popisał się Musa i strzelił swojego drugiego gola w tym meczu.
Islandczycy grali słabo, ale w 82. minucie mogli złapać kontrakt z rywalem. Finbogasson padł w polu karnym, ale sędzia początkowo nie zareagował. Oczywisty faul zauważył dopiero dzięki systemowi VAR i podyktował rzut karnym. Ten w fatalny sposób przestrzelił Sigurdsson. W końcówce dobrą okazję do zdobycia bramki zmarnował jeszcze Finbogasson, który trafił prosto w bramkarza Francisa Uzoho.
Dzięki zwycięstwu Nigeryjczycy przybliżyli się do wyjścia z grupy. Po dwóch meczach mają na swoim koncie trzy punkty. Islandia i Argentyna, które są za nią w tabeli, mają po jednym punkcie.
Kamil Kaczmarek22 Jun 2018 · 18:55