Walukiewicz naciska na transfer. Tyle będzie kosztował
Wkrótce powinna wyklarować się przyszłość Sebastiana Walukiewicza. Polak ma nadzieję, że zmieni klub na stałe.
Walukiewicz gra we Włoszech od 2019 roku. Miniony sezon spędził na wypożyczeniu z Torino do Sassuolo. Zaliczył już Cagliari, Empoli oraz Torino, z którego latem ubiegłego roku przeszedł na wypożyczenie do Sassuolo.
Transfer okazał się dobrą decyzją. Polak miał pewne miejsce w składzie. W Serie A zaliczył 34 występy.
Sassuolo zapewniło sobie opcję wykupu Polaka. Musi za niego zapłacić 5 mln euro i - jak przekonuje Nicolo Schira - chce to zrobić. Na transfer ma naciskać też sam piłkarz.
Walukiewicz w przeszłości zaliczył 10 meczów w reprezentacji Polski. U Jana Urbana jeszcze nie zagrał. Gdy selekcjoner chciał powołać 25-latka, to nie było z nim kontaktu. Doprowadziło to do rozgrywanego publicznie konfliktu. Ostatecznie, jeśli wierzyć selekcjonerowi, sprawa została wyjaśniona i stoper może w przyszłości wrócić do kadry.
Sassuolo zakończyło sezon na jedenastym miejscu. Jego trener Fabio Grosso jest przymierzany do Fiorentiny.