Warta Poznań ciuła punkty do utrzymania. "Zieloni" powiększyli przewagę nad strefą spadkową [WIDEO]

Pawel Jaskolka / pressfocus
Warta Poznań nie zdołała znacząco powiększyć przewagi nad strefą spadkową. "Zieloni" zremisowali u siebie z Zagłębiem Lubin 1:1.
Jako pierwsi groźniej zaatakowali goście. W 19. minucie z dystansu uderzył Wdowiak, ale Grobleny zdołał odbić piłkę. Niedługo później prowadzenie objęli "Zieloni". W 26. minucie po dośrodkowaniu z rzutu karnego piłkę z bliska do bramki wepchnął Kupczak. Po jego uderzeniu Dioudis interweniował już za linią bramkową.
W 33. minucie znów wykazał się bramkarz Warty. Grobelny w krótkim czasie zatrzymał strzały Ławniczaka, Kurminowskiego i Wdowiaka.
Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie na początku drugiej połowy. W 50. minucie po rzucie rożnym na bramkę Zagłębia strzelił Szymonowicz, lego piłkę zatrzymał Dioudis.
Lubinianie doprowadzili do remisu w 57. minucie. Szybką akcję i dogranie Chodyny wykończył Kurminowski.
Napastnik Zagłębia był blisko skompletowania dubletu w 76. minucie. Zabrakło mu niewiele - piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.
Swoją szansę na zdobycie zwycięskiego gola miała też Warta. W 85. minucie piłką w słupek trafił Eppel.
Warta po remisie zajmuje czternaste miejsce w tabeli. W tej kolejce o jeden punkt powiększyła przewagę nad strefą spadkową - teraz ma na Koroną cztery oczka zapasu. Zagłębie jest bezpieczne. Zajmuje dziesiąte miejsce.
Marcin Karbowski02 Apr · 20:52