Warta Poznań tuż za podium Ekstraklasy. Rewelacyjny beniaminek walczy o puchary, dziś wygrał z Jagiellonią

Pawel Jaskolka / PressFocus
Przed sezonem Warta Poznań była przez wielu typowana na głównego kandydata do spadku z PKO Ekstraklasy. Tymczasem "Zieloni" niezmiennie zaskakują znakomitą formą. W pierwszym niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy pokonali 2:0 Jagiellonię Białystok.
Podopieczni Piotra Tworka w tym roku spisują się po prostu fenomenalnie. Drużyna, która miała walczyć o utrzymanie w elicie, zdobyła od stycznia więcej punktów od prawie wszystkich drużyn w lidze - z wyjątkiem Legii Warszawa.
Dziś beniaminek mierzył się z Jagiellonią Białystok i znów udowodnił klasę. W pierwszych minutach to gospodarze mieli inicjatywę, lecz jednocześnie ekipa z Podlasia była bliska otwarcia wyniku.
W 27. minucie przed świetną okazją stanął Bartosz Bida. Młodzieżowiec oddał jednak minimalnie niecelny strzał głową po dobrym dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego. Po chwili groźnie zrobiło się pod drugą bramką. Kiełb z pewnością trafiłby do siatki, gdyby nie interwencja Prikryla, który wybił piłkę sprzed linii bramkowej.
Przed przerwą Warta dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Makana Baku przejął piłkę w środku pola, podał do Łukasza Trałki, a doświadczony pomocnik zaskoczył Pavelsa Steinborsa strzałem zza pola karnego.
Do przerwy mogło być nawet 2:0, gdyby bardziej precyzyjny był Ławniczak. W drugiej połowie Jagiellonia starała się odrobić straty, lecz nie była w stanie poważniej zagrozić bramce Lisa.
W końcówce jeszcze jeden cios zadali za to "Zieloni". Z kontrą ruszył Maciej Żurawski, dograł do Baku, a Niemiec spokojnie wykończył akcję. Dzięki temu Warta była już pewna wygranej.
Po zwycięstwie 2:0 beniaminek awansował na czwarte miejsce w tabeli, które może zapewnić występ w europejskich pucharach. "Jaga" jest natomiast dopiero jedenasta.
Maciej Pietrasik25 Apr 2021 · 14:23