Warta Poznań z pierwszym zwycięstwem w PKO Ekstraklasie. Gol i dwie asysty Łukasza Trałki [WIDEO]

Adam Starszyński/PressFocus
W pierwszym meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 3:1. Dla beniaminka było to premierowe zwycięstwo w rozgrywkach. Bohaterem został Łukasz Trałka, który zaliczył gola oraz dwie asysty.
Przed sezonem Warta Poznań wydawała się jednym z głównych kandydatów do spadku. Początek rozgrywek był dla beniaminka trudny - ekipa z Wielkopolski przegrała trzy mecze, jeden zremisowała, a po drodze nie zdobyła ani jednego gola.
W wyjazdowym starciu z Wisłą Płock poznaniacy także nie byli uważani za faworytów. W 29. minucie mogli jednak świętować pierwszą bramkę w Ekstraklasie. Łukasz Trałka dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Aleksa Ławniczaka, który umieścił piłkę w siatce.
Jeszcze przed przerwą Warta mogła podwyższyć prowadzenie. Bliski szczęścia był Kuzdra, lecz po jego strzale futbolówka trafiła w poprzeczkę. Wisła także miała jedną niezłą okazję, ale po strzale Patryka Tuszyńskiego na posterunku był Adrian Lis.
Na początku drugiej połowy goście wyprowadzili kolejny cios, a kluczem znów okazał się stały fragment gry. Tym razem Trałka dorzucił piłkę z rzutu wolnego, a z dośrodkowania skorzystał Bartosz Kieliba.
W 79. minucie Wisła zdołała odpowiedzieć i przez chwilę miała nadzieję na odrobienie strat. Filip Lesniak uderzył zza pola karnego, futbolówka odbiła się jeszcze od Ławniczaka i zmyliła golkipera gości.
Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Poznania. Nieoceniony znów okazał się Trałka. Tym razem sam pomocnik zdecydował się na uderzenie zza "szesnastki" i do dwóch asyst dołożył gola. Dzięki temu Warta zwyciężyła ostatecznie 3:1.
Maciej Pietrasik25 Sep 2020 · 19:53