West Ham United zrobił krok w kierunku Ligi Mistrzów. Spokojny wieczór Fabiańskiego [WIDEO]

Screen Twitter
West Ham pokonał Watford w 24. kolejce Premier League 1:0 (0:0). Dzięki temu zwycięstwu londyńczycy awansowali, przynajmniej na moment, na czwarte miejsce w tabeli.
West Ham przystępował do spotkania z Watfordem w roli faworyta. Ich rywale nie wygrali w lidze od listopada 2021 roku, gdy pokonali Manchester United 4:1 (2:0). Podopieczni Davida Moyesa walczą zaś o udział w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów.
Pierwsza połowa nie przyniosła jednak żadnego rozstrzygnięcia. Gospodarze mieli przewagę, ale nie byli w stanie jej udokumentować. Jarrod Bowen w 36. minucie trafił w słupek, lecz była to jedyna konkretna sytuacja "The Hammers".
Watford natomiast przede wszystkim się bronił, stawiając na szczelną defensywę. Większą inwencją wykazywali się jego kibice, którzy wzięli na celownik Kurta Zoumę.
Francuz, mimo tego, że policja wszczęła postępowanie w jego sprawie, wystąpił przeciwko "Szerszeniom" od pierwszej minuty. To nie spodobało się widowni, która gwizdała, gdy tylko obrońca był przy piłce.
Opór beniaminka West Ham złamał dopiero w 72. minucie, gdy wspomniany Bowen kopnął z dystansu i bardzo szczęśliwie skierował piłkę do siatki.
Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Londyńczycy nie zdołali podwyższyć prowadzenia, ale najważniejsze dla nich jest zdobycie trzech punktów. Dzięki zwycięstwu nad Watfordem awansowali na czwartą pozycję w tabeli.
Łukasz Fabiański zaliczył dobry występ, który nie został okraszony żadną spektakularną interwencją. Polski bramkarz nie miał ku temu okazji - piłkarze "Szerszeni" właściwie nie stwarzali zagrożenia pod jego polem karnym.
We wspaniałych humorach mecz kończyli też zawodnicy Newcastle United. W drugim meczu wtorkowej Premier League "Sroki" rozbiły Everton aż 3:1 (1:1).