Wiadomo, kto może poprowadzić Lechię Gdańsk w przyszłym sezonie. Klub rozważa postawienie na duet [NASZ NEWS]

Wiadomo, kto może poprowadzić Lechię Gdańsk w przyszłym sezonie. Klub rozważa postawienie na duet [NASZ NEWS]
Tomasz Folta/Pressfocus
Lechia Gdańsk powoli szykuje się do kolejnego sezonu na niższym poziomie rozgrywkowym. Według naszych informacji klub rozważa powierzenie drużyny trenerskiemu duetowi.
Aktualnie trenerem ekipy z Trójmiasta wciąż pozostaje David Badia. Hiszpan trafił do tej drużyny pod koniec marca, mając za zadanie zapewnić utrzymanie w Ekstraklasie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Pod wodzą 48-latka Lechia zdobyła tylko jeden punkt w sześciu kolejkach. Tydzień temu gdańszczanie oficjalnie spadli z ligi po porażce 1:3 z Zagłębiem Lubin.
Teraz klub planuje sezon, który najprawdopodobniej spędzi na drugim poziomie rozgrywkowym. Następcami Badii może zostać duet Łukasz Smolarow - Tomasz Mazurkiewicz.
Smolarow od stycznia pracuje w Lechii jako dyrektor sportowy. Wcześniej w latach 2018-2021 pełnił w Gdańsku funkcję asystenta Piotra Stokowca.
Z kolei Mazurkiewicz jest aktualnym asystentem Davida Badii. Jeszcze w poprzednim sezonie znajdował się w sztabie Jerzego Brzęczka, kiedy Wisła Kraków spadała z Ekstraklasy. Teraz Lechia poważnie rozważa opcję postawienia na Smolarowa i Mazurkiewicza.
W tej kolejce Lechia zmierzy się jeszcze ze Stalą Mielec. Gdańszczanie dokończą sezon meczami z Legią Warszawa i Piastem Gliwice.

Przeczytaj również