Widowiskowa przewrotka 15-letniego piłkarza Milanu. Uderzył niczym Rafael Leao [WIDEO]

Twitter Screen
Francesco Camarda z młodzieżowej drużyny Milanu popisał się widowiskowym uderzeniem w meczu Ligi Młodzieżowej UEFA. Włoch zdobył piękną bramkę i przyczynił się do zwycięstwa zespołu.
We wtorek młodzieżowe zespoły Milanu i PSG zmierzyły się ze sobą w ramach czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Młodzieżowej UEFA. Spotkanie było rozgrywane na Centro Sportivo Peppino Vismara w Mediolanie.
Strzelanie w meczu rozpoczął Clinton Nsiala Makengo, który już w ósmej minucie zapewnił Milanowi prowadzenie. Chwilę później Francesco Camarda podwyższył wynik meczu.
Młody Włoch otrzymał precyzyjne podanie od Emanuele Sali. Camarda fenomenalnie złożył się do strzału i zdobył piękną bramkę przewrotką.
W doliczonym czasie pierwszej połowy Nhaga Serif strzelił pierwszego gola dla PSG. W 66. minucie Erwan Adonis pokonał bramkarza Milanu i wyrównał rezultat spotkania na 2:2.
Ostatnia bramka w meczu padła w doliczonym czasie gry. Wówczas Diego Sia ustalił wynik spotkania na 3:2 i zapewnił Milanowi zwycięstwo.
Chwilę po wspomnianym golu, zdobywca pięknej bramki, Camarda, obejrzał czerwoną kartkę. Młody Włoch opuścił boisko tuż przed końcowym gwizdkiem.
Co ciekawe starszy kolega Camardy, Rafael Leao, zdobył kilka godzin później niemalże bliźniaczą bramkę. Portugalczyk w meczu Ligi Mistrzów przeciwko PSG odnotował widowiskowe trafienie przewrotką.
Camarda ma zaledwie 15 lat i jest wychowankiem Milanu. W trwającym sezonie wystąpił w 11 spotkaniach, w których zdobył cztery bramki.
Filip Węglicki08 Nov 2023 · 12:09
Źródło: Fabrizio Romano