"Widzieliście kiedyś taką obronę?!". Polski bramkarz zaszokował interwencją [WIDEO]

Źródło: Twitter / @aleaguemen
Filip Kurto błysnął w Australii. Polski golkiper został doceniony za niezwykłą interwencję, dzięki której zapobiegł utracie kolejnego gola przez swoją drużynę.
Filip Kurto trafił do Australii w 2018 roku. Po kilku latach spędzonych w holenderskich Rodzie Kerkrade czy Excelsiorze Rotterdam bramkarz przeniósł się do Wellington Phoenix. Później grał dla Western United, a od 2021 roku jest graczem Macarthur FC.
W piątek zespół 32-latka mierzył się z Newcastle Jets w meczu 11. kolejki A-League. Kurto wystąpił między słupkami od pierwszego gwizdka, jednak został pokonany już w dziewiątej minucie. Bramkę dla ekipy przyjezdnych zdobył bowiem Clayton Taylor.
W 37. minucie piłkarze Newcastle Jets mieli dobrą okazję do strzelenia następnego gola. Kosta Grozos przejął piłkę, a następnie zdecydował się na uderzenie z dystansu. Polski bramkarz był jednak czujny i świetnie zablokował strzał Australijczyka.
Filip Kurto pierwsza interwencja w meczu z Newcastle Jets
Odbita przez Polaka piłka trafiła jednak pod nogi Trenta Buhagiara. Piłkarz błyskawicznie podjął decyzję o oddaniu strzału, lecz 32-letni bramkarz ponownie nie dał się pokonać. Zanotował ekwilibrystyczną interwencję, zagrywając futbolówkę głową.
- Widzieliście kiedyś taką obronę?! Niekonwencjonalna, ale skuteczna interwencja w wykonaniu Filipa Kurto uniemożliwiła Newcastle Jets zdobycie drugiej bramki - napisał oficjalny profil rozgrywek w mediach społecznościowych, zamieszczając nagranie.
Ostatecznie m.in. dzięki dobrym interwencjom Filipa Kurto oraz wyrównującemu trafieniu Valere'a Germaina Macarthur FC zremisowało z Newcastle Jets 1:1. Klub doświadczonego golkipera zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli z 17 punktami na koncie.