Wieczysta Kraków awansowała do III ligi! Peszko i spółka rozbili rezerwy Niecieczy

Wieczysta Kraków przypieczętowała awans do III ligi. W rewanżowym barażu wygrała z rezerwami Bruk-Bet Termaliki Nieciecza 3:0.
Wieczysta była w komfortowej sytuacji już po pierwszym spotkaniu. Na własnym boisku wygrała 4:0. Wszystkie gole strzelił Maciej Jankowski, który jeszcze w rundzie jesiennej grał w ekstraklasowej Stali Mielec.
W rewanżu Wieczysta objęła prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Gola z rzutu wolnego strzelił Maksymilian Hebel.
Kolejne gole padły w drugiej połowie, gdy Nieciecza grała w "dziewiątkę" po dwóch czerwonych kartkach dla swoich zawodników. Do bramki trafili jeszcze Radosław Majewski i Łukasz Pietras.
Wieczysta ma duże aspiracje. W kolejnym sezonie w jej barwach będzie grał znany z klubów Ekstraklasy Błażej Augustyn. Do kolejnych rozgrywek drużyna będzie się przygotowywać w Austrii. Drużyna Franciszka Smudy zagra tam sparingi z Mallorcą czy Genoą.
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Wieczysta Kraków 0:3 (0:1)

(Hebel 12, Majewski 70, Pietras 75)
Bruk-Bet II: Janczy – Chłoń, Pek, Krasiński – Wacławek, Wrzosek, Jovanovič, Banasik, Wanicki, Dudek - Matuszewski (65 Nosek).
Wieczysta: Krawczyk - Frańczak, Jampich (69 Michalski), Kołodziej (69 Porębski), Kumah (52 Bąk) - Moulin, Gamrot - Peszko, Mišák (59 Majewski), Hebel – Jankowski. Ponadto: Pietras.
Żółte kartki: Wanicki, Dudek – Gamrot, Jampich. Czerwone kartki: Wanicki (38, za drugą żółtą, faul taktyczny), Janczy (65, za faul).
Marcin Karbowski28 Jun 2022 · 21:18
Źródło: Gazeta Krakowska