Wielka oferta za Adama Buksę. Zaskakujący kierunek transferu. Mateusz Borek zdradził szczegóły

Wielka oferta za Adama Buksę. Zaskakujący kierunek transferu. Mateusz Borek zdradził szczegóły
Rafał Rusek / PressFocus
Napastnik reprezentacji Polski Adam Buksa może trafić do Włoch. Snajperem New England Revolution interesuje się jeden z tamtejszych klubów. Szczegóły w tej sprawie zdradził Mateusz Borek.
O odejściu Adama Buksy z New England Revolution słychać od kilku miesięcy. Polak był wymieniany w gronie kandydatów do zasilenia AS Monaco czy Leicester City. Mateusz Borek ujawnił na antenie "Kanału Sportowego", że Buksa dostał także atrakcyjną propozycję z innego, egzotycznego kierunku.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Adam był w Polsce kilka dni, wczoraj poleciał do Bostonu, prawdopodobnie po to, by spakować rzeczy i wrócić do Europy. Mówiliśmy o Monaco, ale też pamiętajmy, że nie ma tam już Niko Kovaca. (...) Były też dla niego jakieś propozycje z Anglii, ponoć jeszcze jakaś gigantyczna finansowo oferta znad Zatoki za jakieś nierealne pieniądze - powiedział Borek w programie "Moc Futbolu".
Dziennikarz dodał jednak, że Buksa może trafić do Włoch, jednak nie do żadnego z klubów Serie A, lecz... Serie B, drugiego poziomu rozgrywek.
- Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że lider Serie B, Pisa, która ma wielkie aspiracje, by zaraz być znaczącą siłą w lidze włoskiej, chce zapłacić za Adama Buksę 9,5 mln dolarów. [Otrzymałby tam] dobry indywidualny kontrakt i dobry czas na adaptację - podkreślił.
Według Borka Pisę stać na wyłożenie takich pieniędzy za Buksę, a za wszystkim stoi właściciel tego klubu, który jest jednocześnie bliskim przyjacielem agenta polskiego napastnika, Piniego Zahaviego.
- Kluczowa postać w tym całym rozdaniu to Alexander Knaster, rosyjsko-angielski milioner, który kupił na początku stycznia 75% udziałów w Pisie. (...) To także bliski przyjaciel Piniego Zahaviego, który jest agentem Buksy - wyjaśnił znany dziennikarz.
Mateusz Borek zaznaczył także, że adaptacja w nowym miejscu nie powinna stanowić dla Buksy problemu, bo ten swego czasu grał niespełna rok we włoskiej Novarze.
- Pamiętajmy, że Buksa mówi po włosku, bo był 10 miesięcy w Novarze. To inteligentny chłopak, mający łatwość uczenia się języków - zauważył komentator "Viaplay".
Buksa grał w młodzieżówce Novary jako 17-latek. Następnie reprezentował barwy Lechii, Zagłębia Lubin, Pogoni oraz ostatnio New England Revolution. W minionym sezonie MLS zdobył 17 goli.
Portal "Transfermarkt" wycenia Buksę na 7 mln euro. Jego kontrakt z amerykańskim klubem wygasa wraz z końcem obecnego roku.
Redakcja meczyki.pl
Tomasz Bratkowski10 Jan 2022 · 11:21
Źródło: Kanał Sportowy

Przeczytaj również