Wielka wpadka PSG w pierwszej kolejce! Mistrzowie zgubili punkty, Mbappe widział to z trybun [WIDEO]

Icon Sport/Pressfocus
Luis Enrique nie może być zadowolony po oficjalnym debiucie w PSG. Jego podopieczni jedynie zremisowali 0:0 z Lorient.
Spotkanie z wysokości trybun oglądali Ousmane Dembele i Kylian Mbappe. Ten pierwszy dopiero dziś podpisał kontrakt z paryżanami, a z kolei 24-latek pozostaje odsunięty od pierwszego składu.
PSG od pierwszego gwizdka ruszyło do ataku. W 13. minucie Kang-in Lee oddał strzał, ale został zablokowany. W kolejnej akcji obrońcy Lorient poradzili sobie z Marco Asensio.
W 20. minucie Achraf Hakimi urwał się na prawym skrzydle. Reprezentant Maroka zwlekał jednak z zagraniem piłki, przez co pozwolił rywalom wrócić i odbudować blok obronny.
W 35. minucie Yvon Mvogo obronił strzał Asensio. W sumie w pierwszej połowie paryżanie oddali aż osiem uderzeń, ale żadne z nich nie zakończyła się golem. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.
W 52. minucie Vitinha przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W kolejnej akcji Lucas Hernandez dośrodkował do Goncalo Ramosa, ale ten nie zdołał złożyć się do strzału.
Luis Enrique musiał poszukać nowych rozwiązań. Fabian Ruiz i Carlos Soler zmienili Asensio oraz Vitinhę.
W 73. minucie Hakimi posłał groźną centrę, po której Soler niecelnie główkował. Po chwili Mvogo zatrzymał Ruiza. W kolejnej akcji Ramos uderzył obok słupka. W doliczonym czasie golkiper Lorient złapał piłkę po jeszcze jednej próbie Solera.
PSG już nie zdołało przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W następnej kolejce zespół Luisa Enrique zagra z Tuluzą, a Lorient podejmie Niceę.
Adam Kłos12 Aug 2023 · 22:52