Wielki krok ŁKS-u w kierunku Ekstraklasy! Pięć goli w hicie Fortuna 1 Ligi, łodzianie lepsi od Wisły [WIDEO]

Lukasz Sobala / PressFocus
W piątkowy wieczór ŁKS Łódź wykonał wielki krok w kierunku awansu do PKO Ekstraklasy, pokonując na własnym boisku 3:2 Wisłę Kraków. Mecz na szczycie Fortuna 1 Ligi obfitował w zwroty akcji oraz wielkie emocje.
Jeszcze niedawno ŁKS wydawał się murowanym kandydatem do awansu. W ostatnich czterech kolejkach ten zespół odniósł jednak tylko jedno zwycięstwo, a piątkowe starcie z Wisłą Kraków mogło wiele zmienić w ligowej tabeli.
Początkowo to "Biała Gwiazda" miała lepsze okazje na gola. Już w 10. minucie bliski trafienia do siatki był Angel Rodado. Gospodarzy przed stratą gola uratowała wówczas jedynie poprzeczka.
Wisła zmarnowała dwie niezłe szanse, a kontra ŁKS-u od razu dała łodzianom gola. Piotr Janczukowicz poradził sobie z Josephem Colleyem oraz Igorem Łasickim i pokonał bramkarza Wisły, otwierając wynik spotkania.
Na odpowiedź krakowian nie trzeba było długo czekać. Spory błąd po dośrodkowaniu popełnił Aleksander Bobek, który zderzył się z kolegą z drużyny i wypuścił piłkę z rąk. Rodado skorzystał z prezentu, doprowadzając do remisu.
W 36. minucie znakomitym trafieniem popisał się Luis Fernandez. Hiszpan uderzył z trudnej pozycji, lecz zrobił to świetnie - futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce. Radość "Białej Gwiazdy" nie trwała jednak długo.
Jeszcze przed przerwą ŁKS doprowadził bowiem do wyrównania. Colley faulował Mokrzyckiego w polu karnym. Do "jedenastki" podszedł Pirulo i nie zmarnował tej sytuacji. Po pierwszej połowie był więc remis 2:2.
Początek drugiej części spotkania również przyniósł szybkiego gola. Dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził wówczas Mokrzycki, dośrodkował w pole karne, a tam z bliska akcję wykończył Szeliga.
O ile przed przerwą Wisła częściej gościła na połowie rywali, to w drugiej połowie "Biała Gwiazda" nie potrafiła poważniej zagrozić bramce ŁKS-u. To łodzianie mieli kilka okazji do tego, aby zamknąć mecz.
Żadna z kontr gospodarzy nie skończyła się kolejnym golem. Dla ŁKS-u najważniejsze jest jednak zwycięstwo, które daje drużynie duży komfort w walce o awans do Ekstraklasy. Różnica między pierwszymi łodzianami i trzecią Wisłą wzrosła bowiem do ośmiu punktów.
Maciej Pietrasik05 May 2023 · 22:26