Wielki mecz Krzysztofa Piątka w Turcji! Hat-trick reprezentanta Polski! [WIDEO]

Wielki mecz Krzysztofa Piątka w Basaksehirze! Reprezentant Polski ustrzelił hat-tricka, a jego drużyna wygrała 3:2 z Konyasporem.
Mecz zaczął się fatalnie dla Basaksehiru. Nie minął jeszcze kwadrans, a ekipa Piątka przegrywała 0:2. Bohaterem gospodarzy był Louka Prip, który skompletował dublet.
Szybko stracone gole nie podłamały drużyny Piątka. To Polak dał sygnał do odrabiania strat. W 67. minucie wykorzystał rzut karny.
Goście poszli za ciosem. Dwanaście minut później Piątek doprowadził do wyrównania. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska popisał się sprytnym strzałem głową.
Decydujący cios Piątek wyprowadził w już w doliczonym czasie gry. Piątek przejął piłkę w polu karnym i uderzył w kierunku dalszego słupka. Jego strzał nie był zbyt precyzyjny - bramkarz rywali miał piłkę na rękawicy - ale na tyle silny, że przedarł się do bramki. 3:2!
Piątek miał trudny początek sezonu, ale z czasem się rozkręcił. W tym sezonie strzelił już 10 goli - wszystkie począwszy od listopada. W sumie w tym sezonie rozegrał 21 meczów.
Basaksehir zajmuje na razie ósme miejsce w tabeli. Do strefy europejskich pucharów traci sześć punktów, ale nie wszystkie wyprzedzające go drużyny rozegrały swoje mecze w ramach 23. kolejki.
Marcin Karbowski28 Jan · 13:41