Wielki występ Luisa Suareza. Zagrał jak za najlepszych lat, pokonał rywala niemal w pojedynkę [WIDEO]

Screen/Twitter
Mimo 36 lat na karku Luis Suarez wciąż znajduje się w znakomitej dyspozycji. Potwierdził to w ostatnim meczu Gremio Porto Alegre z liderem Serie A, Botafogo.
Na początku 2023 roku Luis Suarez zamienił urugwajski Nacional na Gremio Porto Alegre. Jak pokazał czas, przenosiny do Brazylii były z jego perspektywy odpowiednią decyzją.
Doświadczony atakujący jest podstawowym graczem w zespole Renato Portaluppiego. W trakcie bieżących rozgrywek Serie A zanotował on 28 występów, 14 bramek i 10 asyst.
Kolejne trafienia dołożył podczas rozgrywanego w piątek spotkania z Botafogo. Piłkarze Gremio pokonali lidera Serie A wynikiem 4:3. Bohaterem gości został Luis Suarez.
Reprezentant Urugwaju popisał się hat-trickiem. Zdobycie trzech bramek zajęło mu lekko ponad kwadrans. Po raz pierwszy pokonał on bramkarza gospodarzy w 50. minucie. 36-latek ograł swojego rywala, a następnie uderzeniem z kilku metrów strzelił gola na 2:3.
Cztery minuty później Suarez doprowadził do remisu, wpisując się na listę strzelców po wykorzystaniu sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wszelkich formalności dopełnił w 69. minucie. Trzecie trafienie gwiazdy zapewniło piłkarzom Gremio cenne zwycięstwo 4:3.
Komplet "oczek" zdobyty przez zespół z Porto Alegre sprawił, że zrównał się on punktami z liderującym w tabeli Botofogo. Zespół Urugwajczyka wciąż ma rozegrany jeden mecz więcej.
Piotr Sidorowicz 10 Nov 2023 · 09:39
Źródło: Twitter