Wielkie emocje, 6 goli i czerwona kartka. Arsenal lepszy od Tottenhamu [WIDEO]

CosminIftode / Shutterstock.com
W 14. kolejce Premier League Arsenal FC wygrał u siebie z Tottenhamem Hotspur 4:2. "Kanonierzy" zrównali się punktami z rywalami z północnego Londynu.
Spotkanie na Emirates dostarczyło kibicom wielu emocji. Zaczęło się znakomicie dla gospodarzy, bo już w 10. minucie Pierre-Emerick Aubameyang wykorzystał rzut karny.
Jeszcze przed przerwą to "Koguty" wyszły na prowadzenie. Najpierw Erick Dier wykorzystał dośrodkowanie Christiana Eriksena z rzutu wolnego i strzałem głową doprowadził do remisu. W 34. minucie na 2:1 dla Tottenhamu trafił Harry Kane, nie myląc się z jedenastu metrów.
Druga połowa należała jednak do gospodarzy, którzy w 20 minut wyprowadzili trzy celne ciosy. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Aubameyang, tym razem popisał się znakomitym strzałem z pierwszej piłki sprzed pola karnego.
W 75. minucie Alexandre Lacazette strzelił gola na 3:2. Francuz otrzymał podanie od Aarona Ramseya i uderzeniem z około 18 metrów zaskoczył Hugo Llorisa.
120 sekund później kibice Arsenalu mogli odetchnąć, bo trafił Lucas Torreira i ustalił wynik spotkania na 4:2.
Dzięki wygranej "Kanonierzy' awansowali na czwarte miejsce, przeskakując piąty obecnie Tottenham. Oba londyńskie zespoły mają w dorobku po 30 punktów.