Wielkie wyróżnienie dla Marcina Bułki. Reprezentant Polski doceniony przez francuskich kibiców

Wielkie wyróżnienie dla Marcina Bułki. Reprezentant Polski doceniony przez francuskich kibiców
Philippe Lecoeur / Press Focus
Marcin Bułka w sezonie 2023/2024 znakomicie spisuje się w barwach Nicei. Polak został wybrany przez francuskich kibiców do najlepszej jedenastki rundy jesiennej w Ligue 1.
24-latek przed sezonem wygrał rywalizację z Kasperem Schmeichelem i to właśnie on został numerem jeden między słupkami Nicei. Za zaufanie odpłacił się w najlepszy możliwy sposób.
Dalsza część tekstu pod wideo
Bułka znakomicie spisywał się w rozgrywkach Ligue 1. W pewnym momencie zanotował serię ośmiu kolejnych meczów bez straty gola. Rywale nie potrafili go pokonać przez ponad 700 minut.
Dobra gra w klubie znalazła też przełożenie na powołanie do reprezentacji Polski. Golkiper w towarzyskim meczu z Łotwą zaliczył oficjalny debiut w narodowych barwach.
Forma Bułki doceniana jest nie tylko przez fanów Nicei, ale też przez kibiców w całej Francji. Dowodzi tego wybór najlepszej jedenastki rundy jesiennej w Ligue 1.
To właśnie Polaka fani z Francji umieścili w bramce. Bułka znalazł się w bardzo doborowym towarzystwie. Oprócz niego wyróżniono wielu świetnych piłkarzy.
Najwięcej przedstawicieli w jedenastce, bo aż sześciu, ma Paris Saint-Germain. W jedenastce nie mogło zabraknąć Kyliana Mbappe czy Ousmane'a Dembele.

Oto jedenastka jesieni w Ligue 1:

Bułka - Hakimi, Yoro, Todibo, Hernandez - Zaire-Emery, Fofana, Vitinha - Dembele, Aubameyang, Mbappe

Przeczytaj również