Wielkie zmiany w Zagłębiu Sosnowiec. Trener wyleci po szokującej wypowiedzi, znamy następcę [NASZ NEWS]

Wielkie zmiany w Zagłębiu Sosnowiec. Trener wyleci po szokującej wypowiedzi, znamy następcę [NASZ NEWS]
Zagłębie Sosnowiec
Samuel - Szczygielski
Samuel Szczygielski03 Apr · 11:12
Alaksandr Chackiewicz ma niedługo pożegnać się z posadą trenera Zagłębia Sosnowiec. Z informacji portalu Meczyki.pl wynika, że klub Fortuna 1 Ligi finalizuje rozmowy z następcami Białorusina.
W minionej kolejce Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec zostało rozbite przez GKS Katowice (0:4). Tym samym przegrany klub okopał się na ostatnim miejscu w lidze. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Po meczu głośno było o szokującej wręcz wypowiedzi Alaksandra Chackiewicza. Trener Zagłębia stwierdził bowiem, że to nie on odpowiada za taktykę zespołu. Szczegóły mieli ustalać... piłkarze.
- Co bym dziś nie powiedział, będzie to wyglądało jak wymówka. Po spotkaniu z Lechią rozmawiałem z zespołem, że nie tylko ja odpowiadam za wynik. Dzisiaj przed meczem był wstępnie omówiony skład i piłkarze sami wyznaczyli sobie strategię na grę - rzucił.
Tym samym szkoleniowiec swoimi wypowiedziami na konferencji prasowej zbudował niechęć do jego osoby w klubie. Wystawił klub na pośmiewisko, a w tym sezonie było już wystarczająco dużo wstydu - ze względu na wyniki sportowe od początku sezonu. Ponadto powiedzieć, że Białorusin stracił szatnię, to nic nie powiedzieć. Zachowuje się jak dyktator.
Niebawem jednak powinno dojść do dużych zmian. Z naszych informacji wynika, że szkoleniowiec straci pracę po 2,5 miesiąca. Jego następcą ma zostać Marek Saganowski. Rolę asystenta powierzono Arkadiuszowi Radomskiemu.
Obecnie trwają ostatnie rozmowy dotyczące przejęcia sterów w Zagłębiu. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, wszystko zostanie domknięte przed meczem z Bruk-Betem, który zaplanowano na 6 kwietnia.
Przypomnijmy, że podczas ostatniego treningu sosnowiczan Chackiewicz został pobity przez kiboli. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Przeczytaj również