Wisła Kraków rozbiła rezerwy Legii Warszawa. Wysoka wygrana "Białej Gwiazdy" w Fortuna Pucharze Polski

Krzysztof Porebski / PressFocus
Wisła Kraków we wtorkowe popołudnie bardzo pewnie awansowała do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. "Biała Gwiazda" rozbiła na wyjeździe rezerwy Legii Warszawa, wygrywając aż 5:0.
Podopieczni Jerzego Brzęczka bardzo dobrze spisują się na zapleczu Ekstraklasy i chcą szybko wrócić do elity. W Fortuna Pucharze Polski "Biała Gwiazda" trafiła na rezerwy warszawskiej Legii.
Do drugiej drużyny zesłani zostali między innymi Igor Strzałek, Jurgen Celhaka oraz Kacper Skibicki. Ten pierwszy zdecydowanie nie popisał się w 19. minucie.
Po dośrodkowaniu Talara obrońca Legii nie przypilnował bowiem Kacpra Dudy, a 18-latek dał Wiśle prowadzenie. Wynik 1:0 dla gości utrzymał się do przerwy.
W drugiej części spotkania przewaga "Białej Gwiazdy" była jeszcze bardziej widoczna. W 54. minucie prowadzenie krakowian podwyższył Plewka.
Później sytuacja rezerw Legii jeszcze bardziej się skomplikowała, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Tadrowski. Po chwili rzut karny wykorzystał Rodado.
Ostatecznie Wisła wygrała z drugą drużyną "Wojskowych" aż 5:0 - najpierw piłkę w siatce umieścił Szywacz, a później dublet skompletował Rodado. "Biała Gwiazda" gra więc dalej, a warszawianom pozostaje czekać na rywalizację pierwszego zespołu Legii z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.
Maciej Pietrasik30 Aug 2022 · 18:07