Wisła Kraków szuka trenera? Borek podał nazwisko

Wisła Kraków szuka trenera? Borek podał nazwisko
Mateusz Porzucek / pressfocus
Wisła Kraków wywalczyła upragniony awans do PKO BP Ekstraklasy. Mimo to zastanawia się nad zmianą trenera. Na Kanale Sportowym mówił o tym Mateusz Borek.
"Biała Gwiazda" przez kilka lat bezskutecznie starała się wrócić do elity. Ta sztuka nie udała się Radosławowi Sobolewskiemu, Albertowi Rude czy Kazimierzowi Moskalowi.
Dalsza część tekstu pod wideo
We wrześniu 2024 roku obowiązki pierwszego trenera powierzono Mariuszowi Jopowi. Były piłkarz Wisły w tym sezonie doprowadził "Białą Gwiazdę" na szczyt Betclic 1 Ligi.
Przyszłość szkoleniowca stoi jednak pod znakiem zapytania. Ma on kontrakt do czerwca tego roku, a jak donosi Mateusz Borek, Wisła rozgląda się za nowym trenerem.
- Nikomu innemu nie udało się wywalczyć tego awansu do Ekstraklasy, Mariusz Jop ma fantastyczny bilans punktowy i zrobił awans. Wydaje mi się, że należy mu się możliwość rozpoczęcia kolejnego sezonu jako trener Wisły Kraków. No ale słyszę, że jest sondowanie rynku - powiedział.
- Oni są bardzo mocno algorytmiczni, bardzo mocno wszystko analizują. Słyszałem, że bardzo mocno był sondowany temat Mateusza Stolarskiego z Motoru Lublin - ujawnił.
- Rozmawiałem z ludźmi z Motoru. Nie ma opcji, żeby Motor oddał Mateusza Stolarskiego - odpowiedział Adam Sławiński z Kanału Sportowego.
Maciej - Pietrasik
Maciej PietrasikDzisiaj · 12:53
Źródło: Kanał Sportowy

Przeczytaj również