Władze Warszawy nie zgodziły się na organizację dwóch meczów na Stadionie Narodowym. PZPN ma problem

Władze Warszawy nie zgodziły się na organizację dwóch meczów na Stadionie Narodowym. PZPN ma problem
katatonia82 / shutterstock.com
Władze Warszawy wydały decyzję ws. meczów piłkarskich planowanych w najbliższych miesiącach na Stadionie Narodowym. Stołeczny ratusz nie zgodził się na rozegranie dwóch z nich.
Długo nie było wiadomo, czy marcowy mecz reprezentacji Polski z Albanią będzie mógł zostać rozegrany na Stadionie Narodowym. Obiekt długo przechodził kolejne testy po wykrytej w zeszłym roku usterce konstrukcji dachowej.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ostatecznie stadion został dopuszczony do użytku. Mecz z Albanią będzie się mógł na nim odbyć - zgodziły się na to władze Warszawy. Decyzję w tej sprawie ujawnił Mariusz Piekarski z "RMF FM".
Z dokumentu wynika, że na trybunach będzie mogło zasiąść nie więcej niż 57 915 kibiców. Służby porządkowe i informacyjne mają składać się przynajmniej z 578 osób.
Zaskoczenie budzą inne postanowienia stołecznego ratusza. Ten odmówił bowiem zgody na organizację na Stadionie Narodowym finału Pucharu Polski oraz czerwcowego meczu towarzyskiego reprezentacji Polski. Na ich organizację w Warszawie nie zgadza się policja.
PZPN musi teraz poszukać alternatywnej lokalizacji obu spotkań. W ostatnich latach finały Pucharu Polski odbywały się też w Lublinie. Z kolei kadra rozgrywała mecze w Gdańsku, Chorzowie, Wrocławiu czy Poznaniu.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski20 Mar 2023 · 12:24
Źródło: Twitter

Przeczytaj również